Karta biznesowa z kodem QR: Co to oznacza?

Karta biznesowa - zarówno w formie cyfrowej, jak i fizycznej - z kodem QR to po prostu karta informacyjna zawierająca wbudowany kod QR. Po zeskanowaniu kodu QR przekierowuje użytkowników do danych osoby, w tym imienia, numeru telefonu, adresu, adresu e-mail, strony internetowej, nazwy na mediach społecznościowych lub dostosowanej strony docelowej/kampanii.

Istnieją 2 sposoby użycia kodu QR na kartach biznesowych:

  1. Stworzenie kodu QR zawierającego Twoje dane kontaktowe i osadzenie go na karcie biznesowej, lub
  2. Bezpośrednie udostępnienie kodu QR za pomocą e-maili, mediów społecznościowych, reklam zewnętrznych, ulotek itp.

Karta biznesowa z kodem QR to zdecydowanie najwygodniejszy sposób udostępniania informacji kontaktowych osobistych lub firmy. Wystarczy zeskanować kod QR, zobaczyć dane kontaktowe i zapisać je w smartfonie w ciągu kilku minut.

Dlaczego są potrzebne kody QR na kartach biznesowych?

Dla wygodnego i łatwego udostępniania informacji Tradycyjnie profesjonaliści udostępniali fizyczne karty biznesowe klientom w celu nawiązania kontaktu i pozostania w związku. Oznaczało to, że odbiorca musiał ręcznie wprowadzić i zapisać dane kontaktowe w swoich urządzeniach mobilnych, co może być czasochłonne i niewygodne.

Jednak dzięki kodowi QR na karcie biznesowej odbiorca może po prostu zeskanować kod, zobaczyć informacje i zapisać je kilkoma kliknięciami. To umożliwia łatwe, wygodne i natychmiastowe udostępnianie informacji.