Jak zeskanować kod QR ze zdjęcia w galerii ?

Ponieważ kody QR cementują swoją pozycję w marketingu i komunikacji, marketerzy, tacy jak Ty i ja, chcemy umieszczać je praktycznie wszędzie – nawet na stronach internetowych.

Niemniej jednak, jednym z ograniczeń umieszczania ich na stronach internetowych i stronach docelowych kampanii jest to, "jak użytkownicy zeskanują kody QR na tym samym urządzeniu mobilnym, na którym przeglądają treści?"

To już nie jest ograniczenie!

To scenariusz nie ogranicza się tylko do kodów QR na stronach internetowych – możesz mieć kod QR w restauracji, metrze czy na lotnisku, i chcesz, aby użytkownicy zrobili zdjęcie i skorzystali z niego później.

Jest to doskonały sposób na zachęcenie do ponownego zamówienia, skorzystania z kuponu na kolejne zamówienie lub po prostu dostarczenia aktualnych informacji.

Skłanianie użytkowników do korzystania z kodów QR na urządzeniu mobilnym to prosty proces dwuetapowy:

  1. Poproś użytkowników o zrobienie zrzutu ekranu strony docelowej na urządzeniu mobilnym.
  2. Zeskanuj kod QR ze zdjęcia w galerii smartfona (lub Google Photos).

Zarówno iOS, jak i Android mają teraz łatwy sposób na skanowanie kodów QR ze zdjęcia w galerii. Nie potrzebujesz zewnętrznych aplikacji do tego!

Skanowanie kodu QR ze zdjęcia na urządzeniach iOS

Apple dokonał kilku postępów w ostatnich latach, aby uwzględnić rosnące zapotrzebowanie na kody QR – funkcja rozpoznawania tekstu na żywo i wizualne wyszukiwanie, które skanuje kody QR na zdjęciach, to jedna z nich.

Oto, jak to zrobić:

  • Otwórz obraz/zrzut ekranu w galerii telefonu.
  • Naciśnij detekcję tekstu na dole po prawej stronie.
  • Naciśnij kod QR i postępuj zgodnie z wyświetlanymi komunikatami.

Skanowanie kodu QR ze zdjęcia na urządzeniach Android

Dzięki technologii rozpoznawania obrazu Google'a, skanowanie kodów QR ze zdjęcia jest bardzo proste. Ta funkcja jest wbudowana w Google Assistant, Google Photos lub aplikację Google.

Oto, jak to zrobić:

  • Otwórz aparat i przełącz się w tryb Google Assistant.
  • Wybierz zdjęcie z galerii.
  • Kod QR zostanie automatycznie zeskanowany. Postępuj zgodnie z wyświetlanymi komunikatami.